Menneet tapahtumat

08.05.2013

Vihdin jhl 300 aktiivit kiittävät:

Suur Kiitos kaikille 50-Vuotis juhliin osallistujille, juhlat olivat todella onnistuneet.

Ja iso kiitos mökkitalkoisiin osallistujille... :)

07.05.2012

 

Hei kaikki! Elaine, Etelä-Suomen nuorisojaosto rantautuu Vihtiin!

Perjantaina 18.5.2012 klo: 17-20 Vihdin Nummelassa (juurakkotie2) VihtiBowlingissa luvassa hyvää ruokaa ja keilausta!

Tapahtuma ilmainen JHL:n Etelä-Suomen alle 35 vuotiaille jäsenille!!!

Sitoutuvat ilmoitukset 11.5.2012 mennessä mari.pajuoja(a)gmail.com tai 050-3449754.

Muista kertoa mahdollinen erikoisruokavalio.

TERVETULOA!!!

 

 

 

02.05.2012

 

Risteily lähenee ja tässä olisi risteilyn bussi aikataulua meno matkalle!

Linja-auto on Vainio.

Lähtö Vihti kk linjala klo: 16.30, Nummela Linjaportti klo: 16.45.

Olethan ajoissa paikalla ettet jää kyydistä.

TERVETULOA matkaan mukavaan!

 

 

 

23.04.2012

 

Kevät talkoot! Suvimaja mökillä su 6.5. klo:10 alkaen.

TERVETULOA!

 

 

 

27.02.2012

 


Äänestä Kirsiä
JHL:n edustajistoon

KIRSI TOIVONEN
NUMERO54
Lataa PDF-esite

 

 

 

17.01.2012

 

UUSI HALLITUS 2012

PUHEENJOHTAJA
Esko Piirainen 0500-798416 esko.piirainen(a)vihti.fi

VARAPUHEENJOHTAJA
Hannu Rantanen 040-8346370 lipi.rantanen(a)gmail.com

SIHTEERI
Anne Stång 040-5687464 anne.stang(a)kolumbus.fi

JÄSENET
Kirsi Toivonen 040-5262739 kirsitoi(a)gmail.com
Virpi Matikainen 044-5357639 vipu80(a)hotmail.com
Hannu Rantanen 040-8346370 lipi.rantanen(a)gmail.com
Jarmo Saastamoinen 050-32217966 jarmo.saastamoinen(a)vihti.fi
Pertti Tuominen 050-5702777 pertti.tuominen(a)vihti.fi
Sari Pulkkinen 044-9982817 sari_pulkkinen(a)suomi24.fi
Anne Stång 040-5687464 anne.stang(a)kolumbus.fi

VARAJÄSENET
Sini Nokkoudenmäki 050-3218210 sinikka.nokkoudenmaki(a)vihti.fi
Tuija Savolainen 0400-011375 tuija.savolainen(a)gmail.com
Jussi Tukkimies 050-4027240 jussi.tukkimies(a)suomi24.fi

JÄSENASIAT Sini Nokkoudenmäki 050-3218210

TALOUDENHOITAJA Virpi Matikainen 044-5357639

OPINTO / TIEDOTUS SIHTEERI Sari Pulkkinen 044-9982817

 

 

 

08.12.2011

Hallitus toivottelee rauhallista vuodenvaihdetta.

 

 

07.12.2011

 

Kevätristeily 19.05.2012.
Suosittuun kevätristeilyyn voi jo ilmoittautua palautesivun kautta. Laivana on tuttu Baltic Princess, lähtö Helsingistä la 19.05 klo 18.30, ruokailu heti buffet-pöydästä. Paluu Helsinkiin su 20.5 klo 16.30. Paluumatkalla lounas. Bussi vie ja tuo satamaan. Kahden hengen A-hytti + ruokailut (ei aamiainen)+ bussimatka 50 €/jäsen, avec 60€.

 

 

27.11.2011

 

Oheisessa tiedostossa Tervon matkat. Mikäli löydät jonkin kiinnostavan matkan, saat JHL:n alennuksen 30 euroa ilmoittamalla jäsennnumerosi matkaa varatessasi. Tervo - Matkaesite (pdf)